Dawidowicz Justyna

Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła od nauki gry na fortepianie w klasie mgr Haliny Osieckiej (PSM I st. im Emila Młynarskiego w Augustowie), jednak jej miłością była gitara, na której zaczęła naukę mając 15 lat u mgr Dariusza Michałowskiego (PSM I st. w im. Emila Młynarskiego Augustowie) i kontynuowała u tego samego nauczyciela (PSM II st.  w Suwałkach), a następnie studiowała w klasie prof. Janusza Sochackiego (Akademia Muzyczna w Krakowie). Swoje umiejętności doskonaliła również  na wielu kursach gitary klasycznej w kraju i zagranicą u wybitnych wirtuozów.

 

Jest wokalistką i multiinstrumentalistką grającą na gitarze klasycznej, elektrycznej oraz gitarze basowej, ukulele,  instrumentach klawiszowych, perkusji i saksofonie altowym. W latach 1997-2021 była członkiem zespołów grających standardy muzyki rozrywkowej. W latach 2004-2006 doskonaliła swój warsztat grając w renomowanych zespołach rozrywkowych za granicą. Od 1999 r. zaczęła zajmować się działalnością pedagogiczną, która trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Jest jurorem w konkursach gitarowych o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Jej uczniowie odnoszą sukcesy na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Jest pomysłodawcą i organizatorką „Gitafrontacji” – Świątnickich Konfrontacji Gitarowych, które odbywają się od 2015 roku, gromadząc rzeszę utalentowanej muzycznie młodzieży.

Jest nauczycielem dyplomowanym, prowadzi klasę gitary w Szkole Muzycznej I st. w Świątnikach Górnych oraz Szkole Muzycznej I st. w Kalwarii Zebrzydowskiej.