Letnie Kursy Muzyczne
S
erdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I Letnich Kursach Muzycznych w Częstochowie, które odbędą się w dniach od 3 – 9 lipca 2023 roku. Organizatorem Kursów jest Wydawnictwo Cicadis.

 

Partnerami są Jasnogórska Publiczna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st.
w Częstochowie
oraz Stowarzyszenie Jasnogórska Szkoła Chóralna

 

 


Dla kogo?

Kursy dedykowane są adeptom sztuki muzycznej, którzy rozpoczynają przygodę z muzyką, uczniom szkół oraz studentom, a także pedagogom.

Zajęcia będą prowadzone w 6 specjalnościach: skrzypce, gitara, fortepian, organy, zespoły kameralne oraz warsztaty metodyczne.

   
         
   

 


Wykładowcy


Lekcje z uczestnikami prowadzą wybitni artyści, pedagodzy, metodycy, akompaniatorzy, jedni z najbardziej uznanych i docenianych w swych dziedzinach: 

Lekcje są dostosowane do wieku, poziomu zaawansowania oraz zdolności uczestnika. Wykładowcy pomagają ułożyć plan pracy, umożliwiający dojście do celu, wskazują sposoby ćwiczenia, uczulają nad czym warto pracować. Lekcje prowadzą w atmosferze życzliwości oraz wyrozumiałości.

     

 Gdzie odbywają się kursy?


Częstochowa jest niezwykłym miastem, które może oczarować nas swym pięknem i bogactwem. Jest ona atrakcyjnym celem wycieczek zarówno dla wiernych jak i dla tych, którzy chcą nacieszyć się widokiem pięknych budowli i niezwykłych zabytków.

Miasto może zachwycić już samym swym położeniem. Skraj Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej oraz słynny Szlak Orlich Gniazd jest bez wątpienia wielkim walorem tego miasta. Dodatkowo miasto może pochwalić się bliskością Wyżyny Wieluńskiej oraz malowniczą scenerią Obniżenia Górnej Warty.

Taka lokalizacja sprawia, że Częstochowa może okazać się nie tylko głównym celem wycieczki, ale i doskonałym punktem wypadowym dla turystów, którzy chcą lepiej poznać jej urzekającą okolicę.

Lekcje z wykładowcami odbywać się będą w Jasnogórskiej Szkole Muzycznej, która położona jest w centrum miasta tuż przy Sanktuarium wraz z klasztorem zakonu paulinów na Jasnej Górze. W pobliżu znajduje się szeroka baza noclegowa. Dla uczestników przygotowane są również miejsca do ćwiczeń.


     

 


KoncertyWarunki uczestnictwa

Zakwalifikowanie do Kursu odbywa się na podstawie przesłanego Formularza zgłoszeniowego (warsztaty instrumentalne) lub Formularza zgłoszeniowego (warsztaty metodyczne) wraz z terminowym dopełnieniem warunków finansowych. Ilość miejsc na Kursie jest ograniczona – o przyjęciu decyduje kolejność nadesłanych zgłoszeń wraz z potwierdzeniem wpłaty. 

Termin składania wniosków upływa 3 czerwca 2023 roku. Potwierdzenie przyjęcia nastąpi najpóźniej 5 czerwca 2023 roku. Szczegółowy harmonogram Kursu zostanie opublikowany na stronie.

Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem LKM gdzie znajdują się szczegółowe informacje. 


Co warto zobaczyć?


Kontakt

W razie pytań prosimy o kontakt.

tel.: (+48) 880 203 897

e-mail: wydawnictwo@cicadis.eu

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (warsztaty metodyczne)

REGULAMIN