Mateusz Meisner

MATEUSZ MEISNER

Pianista i kameralista, pedagog, animator kultury i sztuki, producent muzyczny. Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, m.in. w czeskim Hradec Kralove i słowackim Rużomberku.

Absolwent Instytutu Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie w klasie fortepianu Macieja Zagórskiego i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu Magdaleny Lisak i Łukasza Trepczyńskiego. Doskonalił swoje umiejętności podczas wielu kursów i warsztatów pianistycznych prowadzonych przez wybitnych pedagogów i pianistów, m.in. Markusa Prause, czy Victora Portnoya.

Artysta prowadzi regularną działalność koncertową jako solista i kameralista. Współtworzy m. in. duo instrumentalne ze swoim bratem, Jarkiem Meisnerem (puzon), a także duet instrumentalno-wokalny z Agnieszką Wiśniewską-Rak (sopran). Prowadzi wykłady na konferencjach organizowanych w kraju i poza jego granicami. Jest autorem publikacji dotyczących procesu nauczania gry na fortepianie, a także wpływu muzyki na rozwój młodego człowieka.

Główny organizator kursów pianistycznych w Pałacu w Rybnej. Prowadzi klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowskich Górach.