Maliszewska Katarzyna

Naukę gry na gitarze klasycznej rozpoczęła w wieku 10 lat w Wielkopolskim Ognisku Muzycznym w Poznaniu w klasie Pana Piotra Sarny. Po jego ukończeniu, zainteresowania w kierunku muzyki bluesowej i rockowej, zaowocowały zmianą instrumentu na gitarę elektryczną i akustyczną oraz uczestnictwem w warsztatach muzycznych, prowadzonych przez znakomitych muzyków, pedagogów i pasjonatów tego instrumentu (m.in. Leszek Cichoński, Janusz Konefał, Marek Raduli, Artur Lesicki, Roman Puchowski).

 

Jest Laureatem wielu nagród i wyróżnień indywidualnych oraz zespołowych, które otrzymała na różnych Konkursach Gitarowych oraz Festiwalach Muzycznych (m.in. Nagroda im. Michała Kobusiaka podczas Festiwalu BnB, wyróżnienie za kompozycję „Sen o Śnie”, czy III miejsce na Festiwalu „Solówka 2006”).

 

W latach 2000-2014 była członkiem kilku zespołów, grając znane standardy, a także muzykę autorską. Współtworzyła redakcję „Magazynu Gitarzysta”, pisząc artykuły w rubryce „Warsztat Bluesowy”. Jest założycielką szkoły muzycznej „Kamerton Katarzyna Maliszewska”. Obecnie prowadzi zajęcia gitarowe i ukulele w swojej szkole, współpracuje z różnymi Ośrodkami Kultury (m.in. GCK w Krzemieniewie, GOK w Gostyniu), a także chętnie dzieli się swoją wiedzą przy okazji różnych warsztatów gitarowych.

 

Prowadzi stronę: LubieGitare.pl, na której można znaleźć między innymi artykuły o tematyce gitarowej oraz opracowania różnych utworów na gitarę oraz ukulele.