Popielarz Wojciech

Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie gitary prof. Jana Paterka. Nauczyciel dyplomowany w ZPSM I i II st. w Ełku. Od 2019 nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie Filia w Ełku. 


Koncertował w 13 krajach Europy i USA. Obok recitali solowych i autorskich- wykonuje muzykę kameralną. Wydał dwie płyty kompaktowe “Lute & Guitar”, “Poranek na Mazurach” oraz dwa zbiory kompozycji pt. “Uśmiechnij się” oraz “Postcard from Caracas”. 


Koncertował z orkiestrami: Filharmonii Dolnośląskiej, Filharmonii Częstochowskiej, Filharmonii Kameralnej im W. Lutosławskiego w Łomży, Filharmonii w Grodnie na Białorusi, w Siauliaj na Litwie. Współpracował z dyrygentami: Jerzy Salwarowski, Jan Miłosz Zarzycki, Dariusz Tabisz,  Borisas Traubas- wykonując dzieła pisane na gitarę i orkiestrę takich kompozytorów jak A. Vivaldi, F. Carulli, M. Giuliani, J. Haydn, J. Rodrigo, A. Tansman. 


Od 1994 r. prezes organizacji pozarządowej – Ełckie Stowarzyszenie Kulturalne ESK. W ramach jej działalności: dyrektor Studium Muzycznego ESK, redaktor, gazety „Ełk i My”, organizator ok. 200 koncertów muzyki klasycznej, dziesięciu edycji Festiwali i Konkursów Międzynarodowych, oraz akcji charytatywnych. 


Wielokrotnie nagradzany za działalność edukacyjną, artystyczną i promocję kultury. Osobowość roku 2019 w kategorii Kultura. org. Polska Times.